Start-R Biztosítási Alkusz Kft.

Startoljon a biztonságra!

Start-R Biztosítási Alkusz Kft.

"Vigyázz, hogy világosat gondolsz-e, vagy sötétet; mert amit gondoltál, megteremtetted."
(Weöres Sándor)
Ajánlatkérés

Tudta-e?

2016. március 1-jétől hatályos az életbiztosítási igényfelmérőkre vonatkozó új szabályozás.

2016. március 1-jétől hatályos az életbiztosítási igényfelmérőkre vonatkozó új szabályozás. Ezáltal lehetővé válik, hogy az ügyfelek a korábbiaknál pontosabban megismerjék az adott életbiztosítási termékeket és tisztában legyenek azzal, hogy azok miért előnyösek számukra. Csak az igényfelmérés alapján lehetséges olyan termékajánlást, illetve összehasonlítást készíteni, amely megelőzheti a nem megfelelő, nem az ügyfelek élethelyzetéhez igazodó, a közvetítő hiányos tájékoztatásán alapuló szerződéskötéseket. Az MNB rendeletben szabályozza azt, hogy a biztosítóknak és a biztosításközvetítőknek az életbiztosításoknál, bizonyos esetek kivételével, milyen tartalmú életbiztosítási igényfelmérőt kell kitöltetniük a szerződni szándékozó ügyfelekkel.

Miért fontos ez Önnek?

Annak érdekében, hogy a biztosítók és biztosításközvetítők az Ön számára a legmegfelelőbb terméket ajánlhassák, elengedhetetlen az Ön igényeinek részletes megismerése.

Ahogy a termékek, úgy az ügyfelek is különbözőek. Az életbiztosítási igényfelmérés segít Önnek meghatározni azokat a célokat, eseményeket melyekhez biztosítást kíván igénybe venni.

Az igényfelmérő pontos kitöltésével megelőzheti a későbbi kellemetlen következményeket, elkerülheti a nem megfelelő termék választásával együtt járó veszteségeket (például lejárati idő előtti megszűntetés miatti költségek).

Milyen biztosítások esetén kell kitölteni?

Az igényfelmérő életbiztosításokra vonatkozik, kivéve:

  • hitel mellé kötött, úgynevezett hitelfedezeti biztosítások,
  • egymillió forint biztosítási összeg alatti tisztán kockázati életbiztosítások.

Mire kell figyelnem a kitöltés során?

Nagyon fontos, hogy jól gondolja át, milyen céllal szeretné a biztosítást igénybe venni!

Mérlegelje az alábbi szempontokat:

  • Megtakarítási célból kötne biztosítást?
  • Esetleg befektetési egységhez kötött biztosítást keres?
  • Mekkora kockázatot vállalna?
  • Milyen biztosítási futamidőben gondolkodik?
  • Rendszeresen szeretne fizetni vagy inkább egy összegben?
  • Stb.

Milyen többletszolgáltatásokat vár el a biztosítótól?

  • tartós betegség esetén
  • munkanélküliség esetén
  • baleset estén
  • stb.

Vegye figyelembe a lehetőségeit! Ne vállaljon „erején felül”! Tervezze meg előre, hogy az adott termék milyen jövőbeni anyagi kötelezettséget jelent majd az Ön számára.

A biztosítók és a biztosításközvetítők, a kötelező elemeken kívül, szabadon állíthatják össze az igényfelmérő kérdéssorát. Önnek nem kötelező minden kérdésre válaszolnia. Azonban tartsa szem előtt, hogy az igényfelmérő kérdéseinek megválaszolása az Ön érdeke.

Mit kell még tudnia az igényfelmérőről?

Az igényfelmérés során megadott adatokat kizárólag az ajánlat elkészítéséhez használhatják fel. Egyéb célú felhasználása az Ön hozzájárulása nélkül nem lehetséges.

A rendelet lehetőséget biztosít arra, hogy az igényfelmérőt nem csak papíron, hanem elektronikus úton is kitölthesse. Erről érdeklődjön az adott szolgáltatónál.

Az életbiztosítási igényfelmérő kötelező elemeire vonatkozó szabályokat itt találja.

56/2015. (XII. 22.) MNB rendelet az életbiztosítási igényfelmérő tartalmi elemeiről

/Nemzeti jogszabálytár

http://njt.hu/njtlink.php?njtcp=ee3eg4ed5em8er1ei8dx1cj8cy1bm0dw7eh2dv5eb6dw3cj0bx9cf6bz5bx8by9bz4bm7en2dv1eh0dw9dx6cj3by0u/

További információt talál a befektetési célú biztosításokról A befektetési egységekhez kötött életbiztosítások kockázatai című Navigátor Füzetben.

http://www.mnb.hu/letoltes/11-a-befektetesi-celu-biztositasok-1.pdf

2017.06.23.

Vissza